Dočasná alebo dlhodobá hluchota

0
Rate this post

Ak ste sa od začiatku pandémie skutočne dostali do dutín, orálnych infekcií alebo rôznych ďalších problémov, masku nekritizujte … nemá ju, aspoň nie rovnú. Môže sa stať, že nezobrazenie zubov vedie niektorých ľudí k uvoľneniu zubnej hygieny.

Závažná chyba. “Nesmieme zabúdať , že zubná sliznica je jednou z ciest prístupu pre koronavírus. Je nevyhnutné udržiavať zdravé a vyvážené ústa. Rovnako ako v súčasnosti, aj dnes je potrebné sa o kefku dokonale starať, umývať si ruky pred a po použití ho vyčistite, umyte a osušte, majte ho chránený v kufríku, zdravie nikdy ho nerozdeľujte, udržujte ho ďalej od kúpeľne, aby ste zabránili možnej kontaminácii, a tiež rôzne ďalšie kefky “, má na pamäti zubný expert.

Čo s halitózou? „Niektorí ľudia sa domnievajú, že v skutočnosti vytvorili halitózu, keď je pravda, že s ňou v súčasnosti zápasili skôr, ako masku použili, ale nenašli ju,“ tvrdí Castro Reino. Deje sa to tak, že keď použijete masku, časť vzduchu, ktorý vydýchnete, zostane dlhšie v kontakte s čuchovým systémom, preto si jednotlivci uvedomujú problém.

Raj pre baktérie

Napriek tomu by mohlobyť doplňujúcim vysvetlením za týchto okolností:

ak masku nevyhodíme po uplynutí maximálnej doby používania, určite sa v nej zhromaždia sliny, ktoré sa určite premenia nielen na strate výkonu, ale aj na zosilnenie zlého zápachu .

Rovnako je ale jednou z najodporúčanejších v prípade zistenia zápachu z úst návšteva zubného lekára „za účelom kontroly jeho existencie a v tomto prípade jej príčiny, pretože 85% halitózy je zubného pôvodu a väčšina sa týka tkanív ďasien, “zdôrazňuje Antonio Bujaldón, predseda španielskej kultúry parodontu a tiež osseointegrácie (SEPA).

  • Jedným z faktorov dôsledného používania nečistej masky je to, že sa nakoniec stane hniezdom zárodkov, ktoré vytvárajú infekcie dýchacích ciest.
  • Má to svoje opodstatnenie. Dobrá zdravie správa je a tiež sa zdá, že z pohľadu konzultovaných odborníkov môžeme byť relatívne uvoľnení.

María del Mar Tomás, hovorkyňa Španielskej spoločnosti pre infekčné choroby a tiež Vedeckej mikrobiológie (SEIM C), tvrdí, že „zatiaľ nie je definovaná žiadna situácia mikrobiálnej infekcie v horných dýchacích cestách spojená s nevhodným použitím lekárskych masiek, hoci môže zahodiť “.

Zdá sa, že so zneužívaním masky súvisí pocit nedostatku dychu, ktorý ovplyvňuje niektorých ľudí.

Vo výskumnej štúdii publikovanej v časopise Might boli hodnotené druhé problémy s používaním masky medzi mladou populáciou a bolo zhrnuté, že medzi tými, ktorí sa sťažovali na ťažkosti, bol jedným z najbežnejších problémov s dýchaním.

Ako hovorí David Díaz Pérez, „použitie masky po odporúčanom čase spôsobí nasýtenie filtra vlhkosťou, a preto nemáme skúsenosti s jednoduchým dýchaním, ktoré považujeme za začiatok“. Môže to teda vyzerať, že nám chýba dych. Možnosť je na dosah: používajte ju neustále upratanú a len na stanovený čas.

Pracovná zdravie dermatóza

Organizátor respiračnej ošetrovateľskej služby SEPAR pripomína, že maska ​​„nemá nepriaznivé a nepriaznivé účinky na zákazníka“, najmä ak porušujeme predpisy na používanie a zanedbávame maximálnu dobu použitia alebo hygienické opatrenia. Zdôrazňuje však tiež, že „je to kľúčový prvok pri minimalizácii prenosu covid-19“.

Zjednodušene povedané: je v podstate nevyhnutné ich využiť a aby sme sa vyhli problémom, zatiaľ neexistuje alternatíva, ako to urobiť správne.

Na rozdiel od frustrácie alebo chrípky, ktorá vzniká po extrémnom pracovnom čase, môžu byť niektoré choroby spojené s účinnosťou práva na prácu, rovnako ako pri chorobe chrípky, ktorá môže súvisieť s odbornou prácou, rovnakou chorobou, akou môže byť choroba .

Podľa Eduarda Jesuísna, profesionálneho lekára, aby sa zdravotný problém mohol považovať za chorobu z povolania, musí mať práca príčinnú súvislosť, to znamená podrobnosti o príčinách a následkoch situácie.

Lekár varuje, že jednotlivé choroby z povolania sa objavujú pokojne. „Niektoré choroby sa prejavia [po] 10 alebo 15 rokoch práce a tiež spôsobia také škody , že jednotlivec nie je kedykoľvek schopný vrátiť sa do svojej zdravie činnosti, či už z dôvodu obmedzení vyplývajúcich zo samotného stavu alebo z dôvodu k tomu, že je to jediná oblasť, kde môže zamestnanec vytvárať úlohy, ktoré by [návrat do tejto jedinej oblasti] nakoniec zhoršili stav, “uviedol.

Pracovná zdravie dermatózaTvrdil, že jednotlivci, u ktorých došlo na pracovisku k ochoreniu a ktoré bolo potrebné premiestniť, majú počas obdobia vysťahovania nárok na získanie až 40% základnej mzdy. Pre túto dávku by mala byť väzba na tento stav funkčná, preukázaná odbornými znalosťami v Národnom ústave sociálnej bezpečnosti (INSS), a tiež mať minimálne 12 rokov platenia sociálneho zabezpečenia.

Nižšie podľa neho preskúmajte 10 hlavných chorôb, ktoré sa môžu na pracovisku vytvárať :

  • RSI / WRMD (poranenie opakovaným kmeňom / poruchy kostí a kĺbov z povolania).
  • Spôsobené opakovanými pohybmi alebo nesprávnymi pózami, ktoré sa nazývajú protiegonomické polohy. Liečba musí byť stanovená v rámci lekárskej diagnózy, pretože veľa ľudí si RSI mýli s ľahkou torziou alebo zlou polohou v určitom pohybe.

Podmienky zdravie podľa funkcie

Antracosis.

Poranenie pľúc vyvolané rôznymi zástupcami, ktoré sa získali v oblastiach výroby dreveného uhlia. Choroba môže byť východiskovým faktorom pre ďalšie oveľa závažnejšie problémy a všeobecne ovplyvňuje zamestnancov, ktorí priamo volajú uhoľným dymom.

Bissinóza.

Ochorenie spôsobené nečistotami z bavlnených vlákien, ktoré primárne ovplyvňuje ľudí pôsobiacich v bavlnárskom priemysle.

Ak je pracovník vystavený nepretržitému hluku, začne strácať svoju sluchovú citlivosť, čo môže byť nenapraviteľné. Strata sluchu je dlhodobá pomalou, tichou a dlhodobou metódou. Je častejšia medzi pracovníkmi, ktorí používajú zariadenia na emitovanie hluku, a telemarketérmi.

Jednotlivci, ktorí spolupracujú s mazivom alebo mechanickým olejom, môžu vyvolať chronické alergické reakcie, aby sa zabezpečilo, že pokožka produkuje zubný povlak.

Rakovina kože.

Ľudia, ktorí fungujú napríklad v plodinách, majú vysokú pravdepodobnosť vytvárania rakovinových buniek kože v dôsledku nadmerného priameho vystavenia slnečnému žiareniu. Podmienka je v Brazílii pomerne častá, ale zdravie do úvahy pri nej možno brať iba prácu, ktorá súvisí so stanovenou profesionálnou činnosťou. Osoba, ktorá pracuje na pracovisku bez toho, aby bola napríklad vystavená slnku, môže mať rakovinu kože inými osobami a nebude mať pomoc od INSS.

Sideróza.

Ľudia pracujúci v železných baniach sa nakoniec nadýchajú drobných úlomkov železa. Tieto kúsky ukončujú ubytovanie v bronchioloch a spôsobujú neustály nedostatok dychu.

Katarakta.

Kto pracuje v miestach s horúčavami, môže vyvinúť stratu kryštalickej šošovky a spôsobiť slepotu. Toto ochorenie, podobne ako rakovina kože, postihuje významnú časť brazílskeho obyvateľstva, najmä starších ľudí, a musí sa priamo týkať práce, aby sa o nej dalo premýšľať.

Jedinci, ktorí sa zaoberajú napríklad potravinami, môžu byť nakoniec znečistení organickými látkami, ktoré sa používajú.

Psychosociálne podmienky.

Podmienky zdravie podľa funkcieProblémy ako úzkosť alebo iné emočné problémy zvyčajne súvisia s nadmerným trvaním hodín, stresom v kancelárii alebo určitými rozdielmi v pracovnom priestore. Môžu skončiť tým, že u pracovníka dôjde k rozšírenej frustrácii na pracovisku, ktorá spôsobí hlboké zúfalstvo.

Astronauti na misiách Beauty, ktoré v rokoch 1961 až 1972 uskutočňovala NASA, spoločnosť ameri can area, môžu mať mimoriadne fyzické problémy, ale to neznamená, že sa v skutočnosti nestretli so zdravotnými problémami vo vesmíre.

BBC Future si vybrala niektoré typické prípady:.

Chladný. Apollo 7, vydané 11. októbra 1968, bolo jediným cieľom s ľudskou posádkou obiehať okolo Zeme po katastrofe Krásy 1 – keď oheň v kabíne zabil celý tím. Ovládací modul bol pre svoje uvedenie úplne prepracovaný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu