Dôležitosť molekulárnej diagnostiky pre rezistentnú spotrebu

0
Rate this post

Týka sa to 10 miliónov zbrusu nových prípadov a viac ako jeden milión smrteľných úrazov podľa spotreby. (Podľa hlásení je ročne zdravie). Choroba je len jedným z najvýznamnejších zabijakov na planéte, ktorý prevyšuje AIDS. V Brazílii sa počet prípadov vychádza tiež záujmu: dáta z najaktuálnejšie epidemiologické bulletine vydané ministerstvom Wellness ukazujú, že v roku 2017 okolo 70 tisíc nových záznamov, ako aj 4,5 tisíce úmrtí zo stavu Wer e prihlásený.

Pri prenose z jednej osoby na druhú v bežných scenároch, ako je chatovanie, kašeľ a kýchanie, je tuberkulóza spôsobená mikroorganizmami, ktoré ovplyvňujú hlavne pľúca, môžu sa však navyše dostať aj k telesným orgánom, ako sú obličky a tiež kosti.

S cieľom bojovať proti chorobe a znížiť výskyt a smrť v jednej situácii na 100 tisíc obyvateľov – v súčasnosti je index okolo 33,5 situácie na každých 100 tisíc občanov – bol vyrobený program Brasil Livre da Tuberculose progr am s dokončenie stratégie ako problému verejného zdravia a wellness do roku 2035.

„Intenzita sa môže líšiť v závislosti od viacerých podmienok vrátane životného prostredia až do lekárskej diagnostiky choroby. Čím rýchlejšie, tým rýchlejšieVäčšia možnosť liečby i liečby “, zdôrazňuje lekárska konzultantka Profesionálneho laboratória zdravotného strediska Israelita Albert Einstein a tiež asistentka lekára sekcie molekulárnej biológie Centrálneho laboratória Oddelenia zdravotného strediska das Clínicas de São Paulo (FMUSP), André Mario Doi. Terapia konzumácie trvá najmenej šesť mesiacov a tiež lieky podáva Jednotný systém zdravia a wellness (SUS).

Podozrenie vedie k lekárskej diagnóze

Podľa lekára je najväčšou prekážkou pre pacienta dodržiavanie liečba až do konca: „veľa ľudí prestane užívať lieky, keď príznaky a príznaky zmiznú. Vyžadujeme, aby si mysleli, že ide o dlhú liečbu a že je potrebné ju dokončiť aj napriek vylepšeniam v tom čase. Nerovnomerná liečba môže viesť k rezistencii na antimikrobiálne látky. “

Určité mozgové lézie charakteristické pre toto ochorenie sú známe, nie je však známe, prečo sa Alzheimerova choroba vyskytuje. Napriek tomu si tiež prečítajte

Indikácia tuberkulózy prebieha väčšinou prostredníctvom kašľa.

„Ak má pacient tento príznak tri alebo viac týždňov, je indikovaný na klinické vyšetrenie,“ uviedol Dr. Andrew Doi. Spolu s kašľom môžu klienti pociťovať aj ďalšie príznaky, ako je horúčka, potenie, spaľovanie tukov a fyzická aktivita. únava. Infekcia sa vyskytuje dýchaním kvapôčok obsahujúcich bacily vylúčených od poskytovateľa choroby.

Molekulárne exami národy sú výrazne moderné a pri hľadaní stavu tiež šikovné.

„Za niekoľko hodín je možné zistiť viditeľnosť mikroorganizmov a určiť viditeľnosť hlavnej genetiky, ktorá vedie rezistenciu tela proti ma v subst zdravie zneužívanie ance v terapii “, objasňuje šéf výskumného výskumného laboratória Mobius Life Scientific Lucas França.

Testy používajú tradičné metódy PCR v reálnom čase, pri ktorých sú určité oblasti genómu Mycobacterium tuberculosis nespočetnekrát zosilnené, aby sa vytvoril dostatok nukleovej kyseliny na príslušné vyhodnotenie. „Výsledky sú oveľa rýchlejšie a tiež vysoko citlivé,“ uvádza França.

Zameraná na obeh technicky vyspelých produktov, je výskum spoločnosti Mobiu s Life Scientific súčasťou pevnej skupiny podnikov s viac ako 25-ročnými skúsenosťami a vynikajúcimi znalosťami na trhu s wellness.

Vyrába a predáva produkty pre segment diagnostickej medicíny a poskytuje súpravy na odstraňovanie nukleových kyselín , sérológiu a tiež na umelú insemináciu molekulárnej lekárskej diagnostiky infekčných chorôb, onkológie a genetiky. Ešte viac informácií: http://mobiuslife.com.br alebo (41) 2108-5296.

Pokiaľ ide o spoločnosť zdravie Mobius

Súhrn

Samovražda V súčasnej dobe DÔJDE mať významný pre verejné zdravie a wellness. Podľa dokumentov spoločnosti Globe Health and wellness Company (1) sebazničenie ročne využije asi 800 ľudí alebo viac, čo na celom svete naznačuje jeden úmrtie každých 35 sekúnd. Brazília je ôsmym národom v najrozličnejšej škále sebadeštrukcií, ročne sa zaregistruje 11 000 situácií, to znamená 31 úmrtí denne, pričom počet mužov je takmer štyrikrát vyšší ako počet žien (2,3).

Tieto čísla môžu byť oveľa znepokojujúcejšie, keď sa uvažuje o nedostatočnom hlásení úmrtí samovraždou.

  • Rozmanitosť samovražedných situácií je ukrytá medzi dokumentmi o vraždách, nehodách a ďalších príčinách smrti.
  • Ponúkané oficiálne záznamy už každopádne umožňujú potvrdiť závažnosť tohto javu, ktorý presahuje klasifikáciu osobnej katastrofy, keďže je významnou verejnouporucha zdravia, najmä kvôli sile diskomfortu , možným rokom vylievania života a jej epidemickej osobnosti (4,5).

Napriek týmto informáciám a tiež uznaniu šírky a zložitosti senzácie je sebadeštrukcia stále tabuizovanou témou. Zvlášť sa berie do úvahy ako ľudský čin privádzania po dokončení života na sebe. Pre jej vymedzenie možno ako ústredný považovať koncept zámernosti smrti jednotlivca, ktorý sa pokúša o samovraždu (5). Identifikujú sa samovražedné činy, ktoré nie sú smrteľné , od sebazničujúcich myšlienok – rôznych stupňov myšlienok, ktoré propagujú sebazničenie, pochádzajúcich z prípravy alebo inak – až po samovražedné úsilie nakonfigurované ako sebapoškodzovacie návyky, cieľ ukončiť život (2).

Pokiaľ ide o spoločnosť zdravie MobiusHranice medzi samovražedné myšlienky, pokus sebadeštrukcii a tiež sebadeštrukcii sám o sebe je veľmi tenký.

Všeobecne môžu utrpenie a utrpenie, ktoré podporujú podnet alebo úmysel samovraždy, dosiahnuť frustrujúcu úroveň a tlačiť na čin. Pokiaľ ide o jeho úzke hranice, upozorňuje, že takmer vždy sa verí, že sa smrteľný úraz spôsobí sám, je plánovaný a predchádza mu úsilie, čo zvyšuje možnosti účinnej a rýchlej preventívnej liečby. Takéto vyhlásenie nevylučuje situácie, ktoré vo všeobecnosti neprejdú plánovaním a ktoré vyplývajú zo zúfalého impulzu (6).

V roku medzinárodnom zdravie meradle

Samovražda je preto definovaná ako jav poznačený zložitosťou, ktorý je stanovený ako ľudský a globálny postup. Je to postup, ktorého príčina by sa nemala vzťahovať na konkrétnu príležitosť. Preto, aby sme to uznali, je nevyhnutné zamyslieť sa nad životnou trajektóriou jednotlivca, jeho subjektivitou, ako aj nad premennými súvisiacimi s historickým, ekonomickým a tiež sociálnym kontextom.

V tomto uhle pohľadu sebazničenie predstavuje analýzu vyvrcholenia psychosociálnych premenných a jedinečných zážitkov človeka.

  • Složitosť samovraždy zostáva v spôsobe, akým sú tieto aspekty vzájomne prepojené a čo je najdôležitejšie, potencujú (7).
  • Charakteristiky mnohých rizikových faktorov ohrozeného súkromného podniku vyvolávajú vznik duševného nepohodlia, ktoré môže dosiahnuť neznesiteľnú intenzitu a bráni mu v tom, aby videl inú možnosť jeho narušenia, ako by čakal na svoj vlastný koniec.

Tento súbor faktorov je nevyhnutným problémom pri skúmaní pocitu sebazničenia, o ktorom sa dá diskutovať pri záchrane životných príbehov ľudí, ktorí sa venovali samovraždám (8). Poznanie faktorov, ktoré predurčujú jednotlivca, aby sa pokúsil vziať si život, je hlavným krokom k vytvoreniu spoľahlivých a spoľahlivých preventívnych programov spolu s štruktúrovaním verejných politík, to znamená štúdiou možností, čo s touto verejnosťou robiť. problém s wellness pomocou nástrojov a tiež stanoviť postup (9).

V roku medzinárodnom zdravie meradlePri analýze faktorov súvisiacich so samovraždou je uznanie duševnej choroby nevyhnutné a môže pomôcť odborníkovi na zdravie vedecky zvážiť nebezpečenstvo a vyhodnotiť prístupy k jeho zníženiu. Medzi duševné choroby spojené so samovražednými situáciami patria problémy s náladou, konkrétne depresia; psychologické problémy a problémy so správaním, ktoré vznikajú pri užívaní psychoaktívnych materiálov, napríklad závislosť od alkoholu; podmienky individuality, konkrétne hraničné, egoistické a asociálne; schizofrénia; stavy úzkosti (10).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu