Myšlienky choroby a tiež wellness sú úplne spojené

0
Rate this post

V roku 1966 Sovietsky zväz vyslal 2 domáce zvieratá priamo do vesmíru, ktoré cestovali cez pásy, a zjavne sa nestalo nič. Lekárski odborníci z NASA však boli aj tak počatí, pokiaľ ide o možné účinky na človeka.

Potom, keď ochorel veliteľ Apolla 8 – prvý cieľ opustiť obežnú dráhu planéty -, pôvodná predstava bola, že bol skutočne znečistený žiarením.

Frank Borman nemal na svojom predchádzajúcom 14-dňovom lete na misii Gemini 7 žiadne zdravotné problémy . Rovnako ani pracovníci Beauty 7, ktorí obiehali okolo Zeme, nepocítili v skutočnosti nevoľnosť. Keď však Krása 8 opustila obežnú dráhu planéty, Borman zvracal.

Dnes vieme, že Borman mal obvyklé príznaky choroby, ktorú trpíme vesmírnou chorobou – spôsobenú beztiažou – a tiež sa za pár hodín zdravie uzdravil. Apollo 8 sa stalo jedným z najodvážnejších cieľov a tiež efektívnym pozadím oblasti.

Úplné priame ožarovanie personálu Beauty 11 bolo 0,2 radov (0,002 Gy v dnešnej konvenčnej celosvetovej jednotke), „pričom zostáva pod klinicky významným stupňom“.

Wellness rovnako ako illn ESS

Karanténa Keď zamestnanci Apolla 11 „pristáli“ vo vodách Tichého mora, neboli privítaní objatím alebo potrasením rukou.

Záchranný čaj sa sem dostal pomocou plavidla, otvoril poklop, vhodil tri biologické ochranné obleky do pilulky a znovu zaistil poklop.Keď astronauti nakoniec odišli, mal na sebe tieto obleky – a tiež ich tváre boli skryté za respirátormi . Až po prevoze vrtuľníkom na útočnú lietadlovú loď, USS Hornet, ako aj po vstupe do špeciálne upraveného prívesu, sa mohli obvykle vyzliecť a dýchať.

Vzhľadom k tomu, Apollo 11, niektorí kozmonauti potrebné investovať týždenne quarové Antin potom, čo šiel späť na Zemi rating, NASA Foto nápis, od roku Beauty 11, niektorí kozmonauti potreba investovať týždeň v karanténe po návrate na Zem Príves bol Mobile karantény Zariadenie (MQF), postavené na zabezpečenie Zeme pred možnými choroboplodnými zárodkami z Mesiaca – alebo pred vírusmi z miestnosti.

Vo vnútri sa personál mohol pri kontrole uvoľniť pre prípad, že by ich cesta na Mesiac mohla mať nejaký nebezpečný efekt. Podobne zdravie boli všetci ľudia, ktorí manipulovali so vzorkami mesačných riek zhromaždených astronautmi, navyše držaní v karanténe a pod dohľadom.

„Je to základný príves Airstream postavený na nákladnej palete vzdušných síl, aby sa zabezpečilo, že bude možné ho previesť na nákladnom lietadle,“ hovorí Bob Fish, manažér USS Hornet, z ktorého sa v skutočnosti stalo múzeum v Oaklande v Kalifornii.

Apollo 14 MQF sa dostane na obrazovku v lodnej garáži.

Fish, ktorý je vybavený systémom filtrácie vzduchu, priestorom na varenie, sociálnymi priestormi a spálňami, hovorí, že to bolo dosť nepríjemné. “3 chlapi zostali v tej malej izbovej kapsule celé dni plaziť sa navzájom, bez súkromia, bez odpočinku.”

  • „Takže sa im v skutočnosti javilo ako Tádž Mahal – mali svoje vlastné lôžka, sprchovací kút, sprchovací kút a tiež vynikajúce miesto na konzumáciu skutočného jedla.
  • “ Trvanie karantény – v traileri aj neskôr v zariadení v Houstone – využilo tím Apolla 11 tiež príležitosť zhromaždiť svoje myšlienky a vytvoriť objektívne správy predtým, ako sa uskutočnil výlet aglobe ako celebrity.
  • Aj keď pojmy „choroba“, ako aj „zdravie a wellness“ nie sú všeobecne používané, vo všetkých ich pojmoch sa bežne používajú. Pojmy „choroba“, ako aj „zdravie a wellness“, sa vo veľkej miere používajú .

Ako zabrániť zdravie podmienkam

0 Zdravie, wellness a choroba sú 2 pojmy, ktoré sa v každodennom živote často využívajú veľa, napriek tomu sú to princípy, ktorých význam, okrem toho, že nie je jednoduchý, sa líši od jedného autora k jednému alebo k viacerým ročným obdobiam. do iného.

Príkladom toho je, že po dlhú dobu sa o chorobe myslelo na nepohodlie, rovnako ako o zdraví a pohode. V súčasnosti vieme, že tieto 2 koncepty sú oveľa komplikovanejšie a okrem toho narúšajú biologické , sociálne a psychologické prvky.

→ Princíp zdravia

Existuje mnoho koncepcií wellness, ktoré sa najviac využívajú pri absencii chorôb. Svetová zdravotnícka organizácia (THAT) napriek tomu predstavuje pre túto podmienku komplexnejšiu zásadu :

  • „Stav úplnej fyzickej, psychickej a sociálnej pohody, nielen nedostatok kondície.“
  • Podľa THAT je teda výsledkom nedostatok stavu iba jeden krok k zdraviu a wellness a na dosiahnutie tohto stavu je potrebných ešte niekoľko ďalších faktorov .
  • Medziďalšie body, ktoré je potrebné posúdiť, sú presne to, ako jednotlivec vidí svoju budúcnosť, či má vynikajúcu sociálnu komunikáciu a či je dokonca sám so sebou dobre.
  • Z toho vyplýva, že podľa analyzátora princípu zdravia, ktorý navrhuje WHO, jednotlivec určite nebude neustále zdravý a vyrovnaný a bude mať vo svojom živote iba pár minút wellness.

Ďalej, aby sme preskúmali tento stav, musíme mať široký rozhľad, ktorý treba mať stále na pamäti, aby sme preskúmali miesto, okamih, sociálny priebeh súkromia a dokonca aj jeho hodnoty. Tieto problémy sú popísané v príspevku 3 legislatívy 8 080 z 19. septembra 1990:

Ako zabrániť zdravie podmienkam„Úroveň wellness vyjadruje ekonomickú a tiež sociálnu spoločnosť v krajine , kde sú zdravie ako komponenty a problémy. Napríklad jedlo, bývanie, štandardná čistota, atmosféra, zamestnanie, príjem, vzdelanie, aktivita telesná, doprava, zisk prístup k rovnako ako chalupy na rozhodujúcich výrobkov a tiež služieb “.

Al takže čítať jednoznačné postoje pre day-to-day život

→ Koncepcia choroby

Cold chladný má určité príznaky a príznaky a berie sa do úvahy choroba. Rovnako ako zdravie a wellness je choroba zložitý princíp, ktorý je v literatúre špecifikovaný rôznymi metódami.

Jedna z týchto myšlienok je navrhnutá v Sprievodcovi Ministerstvom zdravotníctva a wellness pre podporu racionálneho užívania liekov: „Stanovenie podrobných znakov a symptómov, ktoré ovplyvňujú živú bytosť, meniace jej bežný stav zdravia a pohody.“ Tento princíp, bez ohľadu na to, aký prevláda, ponúka určité problémy, medzi ktoré patrí absencia pochopenia toho, čo je bežný stav wellness.

Trvalo zdravie rastové ciele

Naviac preskúmanie: Podmienky rovnako ako patológie

Idey zdravie a wellness, ako aj choroby sú úplne prepletené, rovnako ako podstúpiť neustále prispôsobovanie. Aby sme boli zdraví a vyrovnaní, je potrebné, aby sme vymenovali niekoľko aspektov, zbavili sa podmienok. To, že človek nie je chorý, však nie je stotožnené so zdravím a pohodou , pretože je rovnako potrebné dodržiavať psychologické, psychologické a tiež sociálne faktory jednotlivca.

Pri hľadaní zdravotného stavu je preto potrebné byť v rôznych životných situáciách dobrý , čo sa nie vždy dá dosiahnuť. Choroba Každá choroba má určitú formu prenosu. Preto neexistujú nijaké magické prostriedky na zabezpečenie obrany proti všetkým podmienkam. Niektoré základné činnosti môžu pomôcť predchádzať rôznym chorobám.

  • Tu je niekoľko dôležitých tipov, ako sa vyhnúť chorobe a mať bližšie k zdravému a vyváženému životu: Cvičenie Cvičenie vylepšuje rôzne stránky života jednotlivca.
  • Neustále si umývajte ruky, najmä pred jedlom a po návšteve kúpeľne. Majte vhodné zdravotné správanie. Veľa bielizne. Cvičte dôsledne.
  • Správne konzumujte, neustále si vyberajte zdravé jedlá a vyhýbajte sa nadmernému množstvu solí, cukrov a tukov. Dobre si oddýchni.

Nefajčiť. Nekonzumujte nadmerne alkohol. Používajte slnečné clony každý deň. Robte rutinné vyšetrenia. Kedykoľvek objavíte nepríjemné skúsenosti, navštívte lekára . Konzumujte alkohol veľa vody. Udržujte vakcíny aktuálne. Skvelé zaobchádzajte s psychologickým zdravím. Regulujte svoje stupne úzkosti. Nájdite si čas na vykonávanie príjemných úloh. Zdravé stravovanie Zdravé a vyvážené stravovanie pomáha chrániť pred chorobami. Nezabudnite sa pozrieť na: Zdravé tipy

Cieľ udržateľného rozvoja č.

Trvalo zdravie rastové ciele3 Ciele udržateľného rastu pozostávajú z Agendy trvalo udržateľného rozvoja do roku 2030 , ktorej sa v roku 2015 ujalo 193 členských štátov OSN v rámci programu trvalo udržateľného rozvoja. Samit o rozvoji.

SDG 3 sa zameriava na wellness a tiež wellness populácie. Podľa neho by krajiny mali do roku 2030 zaručiť zdravý a vyvážený život a podporovať zdravie pre všetkých bez ohľadu na vek.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu