Slečna, mohlo by vás to navyše zaujímať a udržiavať analýzy.

0
Rate this post

V tomto cieli bolo veľa rizika. Ak by Apollo 7 zlyhalo, je pravdepodobné, že Neil Armstrong možno nikdy neurobí svoj „malý krok“ na Mesiaci. Minimálne do konca tohto desaťročia – cieľ stanovený vtedajším prezidentom Johnom F. Kennedym v roku 1961.

Apollu 7 velil jeden z najuznávanejších astronautov NASA Wall y Schirra – veterán z Merkúra a tiež cieľov Gemini. Po jeho boku v kapsule boli úplne noví astronauti Don Eisele a Walt Cunningham. Vtedajší odborníci zdravie predpokladali, že to bude posádka, ktorá určite urobí prvý pokus o príchod na Mesiac.

Možno máte dodatočný záujem

Štart rakety Dlhý pochod.

Aký je čínsky cieľ na Mesiac, ktorý bol videný na oblohe severovýchodnej Brazílie. Lander. Cieľ Chang ‘e-5: ako sa Čína postavila k sonde na Mesiaci. Marcano Glass. Venezuelská mladá žena, ktorá za 3 mesiace prestala vo svojom meste predávať ovocie a tiež začala koncertovať v Paríži.

Podivní útočníci na orky na člnoch pri brehoch Portugalska a Španielska, ktoré intrigujú výskumníkov. Niekoľko hodín po štarte však bola Schirra v pohode. „Účinok chladu Wallyho (Schirra) bol obrovský,“ tvrdí Cu nningham. Wally Schirra bol prvou osobou, ktorá objavila výsledky ochladenia vo vesmíre, keď bol zdravie vodcom Apolla 7. Kreditné skóre, NASA / Getty Images. Popis obrázku,. Wally Schirra bol prvý, kto odhalil dopady chladného počasia. Keď viedol Krásku 7, oblasť

  • „Wally musel dosť často fúkať nos, rovnako ako by si určite raz vyfúkol nos a tiež odhodil vreckovku.
  • Po niekoľkých opakovaniach sme s Donom povedali:„ Nie „Nie, budete musieť tieto bunky použiť viac, ako len kdekoľvek .“

Ale s pre-vlastnenými bunkami vloženými do každého okraja kapsuly bola Schirrova zima nielen nežiaduca pre tím.

Zdravotný problém spôsobil, že vodca bol unavený a tiež sa zhoršil, čo sa prejavilo aj na jeho komunikácii s Planet ba se.„Bol to medzi nami v oblasti kontroly a tiež personálom skutočne veľmi zaujímavý vzťah,“ tvrdí Gerry Griffin, letecký dozor, ktorý išiel na základňu riadenia misie.

V sérii nevrlých výmen správ Schirra odmietol pokyny , uvažoval o postupoch a dokonca poslal šéfa – jeho spolupracovníka pre cieľ Mercury 7, Deke Slaytona – do čerta. „Dodnes ma to znepokojuje,“ hovorí Lion. „Vlastne som bol šokovaný.“ Po 11 dňoch na obežnej dráhe sa posádka vydala späť na planétu. Pri misii sa bralo do úvahy technologické víťazstvo, ktoré dokazuje kozmická loď Apolloschopnosť.

Zatiaľ čo predchádzalo, Schirre chýbal hodvábny papier a tiež všetkých 24 tabliet na uvoľnenie nosa, ktoré sa nachádzali v súprave prvej pomoci kozmickej lode .

Jeho správanie sa, žiaľ, hodnotilo ako reprezentácia celého personálu. A tiež nikto z nich sa nikdy predtým nevráti späť do oblasti.Predpokladá sa, že niektoré potraviny skutočne spôsobili veterináciu u niektorých astronautov. Credit report, Nasa Image caption, Predpokladá sa, že niektoré potraviny skutočne spôsobovali veternosť u niektorých astronautov.

Plyny Lekárska skupina vystavuje astronautov v minulosti, počas aj po cieľoch. Medzi zdravotné problémy hlásené počas výletov Apolla patrilo vylomenie pokožky dlhotrvajúcim používaním pomôcky na zhromažďovanie moču, podráždenie očí a tiež nepravidelný srdcový rytmus.

Orca identifikovaná v zdravie Nórsku

Astronaut odpojil svoje rameno a zhromaždil mesačný príklad.

Zamestnanci Apolla 13 zažili dehydratáciu. Traja astronauti hlásili prípady prebytočného plynu – najpravdepodobnejšie spôsobené ich stravou. Lekári sa domnievali, že srdcové problémy hlásené počas prehliadky Beauty 15 boli spôsobené absenciou draslíka. Preto zvýšili množstvo citrusových plodov v jedlách kozmonautov Beauty 16. Vodca

Wh en Beauty 16, John Youthful, sa dostal na Mesiac, a so svojím spoločníkom, Charlie Fightom, vyvetral vetru o dopadoch nového stravovacieho režimu. Komentáre boli neúmyselne odovzdané objektívnej kontrole … a zvyšku sveta, napr.

„Prdím si ešte raz,“ hovorí, aby bojovali navzájom. „Neviem, čo to sakra spôsobuje … Predpokladám, že je to kyselina v žalúdku.“ „Za dve desaťročia som nejedol toľko citrusov!“, Dodáva. „A niečo ťa budem informovať, za 12 dní už určite nikdy nebudem jesť.“

Orca identifikovaná v zdravie NórskuNežiaduce plyn obmedzený vnútri lode je už nepríjemné dostatočná, napriek tomu počas Beauty 10 objektívne, jeden z astronautov nebol schopný po tom, čo sa dokonale utesnite fekálne odpad sáčok na kúpeľňa so sprchovacím kútom izbou. Hneď po epizóde sa hovorilo v pilulke o tom, koho výkaly sa spolu s nimi pohybovali na lodi.

Zmena ceny srdca

Veliteľ Apolla 11 bol pod tlakom neslávne pokojný. Stal sa z neho vynikajúci vodič vozidla na vyšetrenie . Počas cieľa, od štartu do zdravie opätovného vstupu do prostredia Zeme, bola typická cena srdca Neila Armstronga 71 úderov za minútu. 20. júla 1969 sa stal prvým človekom, ktorý vstúpil na Mesiac, čo Edwin Aldrin dodržal.

  • Keď zostupovali k mesačnému povrchu a všetky systémy fungovali zvyčajne, Armstrongova srdcová cena bola stále primerane znížená, 110 úderov za minútu.
  • Keď sa však spustili alarmy počítačového poplachového systému, Armstrongova cena srdca začala stúpať – klesla až vtedy, keď Houston ponúkla personálu povolenie na pokračovanie.
  • Keď sa však priblížili k povrchu Mesiaca a tiež ich plánované miesto pristátia bolo plné kameňov, ich rytmy opäť vystúpili.

Vo výške 600 metrov bola cena Armstrongovho srdca 120 úderov za minútu. Vo výške 300 metrov, keď dochádzalo palivo, vyskočil na 150 úderov za minútu – a zostal ním aj počas pristávania. Cena srdca Neila Armstronga všeobecne zmizla na viac ako 70 úderov za minútu – keď však pristane na Mesiaci, bolo to iné.

Koniec Možno vás zdravie zaujíma tiež

Dlh, titulok NASA, Obrázok, Zvyčajne nebol srdcový rytmus Neila Armstronga vyšší ako 70 úderov za minútu – ale kedy bude príchod na Mesiac, to bolo iné o 2 minúty neskôr, keď im Objektívna kontrola dala povolenie „zostať“ a poklesli tenzie , srdcová frekvencia vodcu sa vrátila do normálu.

Vystrašenie počas Apolla 15, keď lekári pozorovali abnormality srdcového rytmu dvoch astronautov v rámci vesmírnych vychádzok, zaznamenali v rámci cieľa Gemini 9 videozáznamy s vyššou cenou srdca vo vesmíre .

V posledný deň misie musel astronaut Gene Cernan kráčať mimo kapsulu, aby umiestnil gadget na zadnú stranu kozmickej lode. Keď sa pokúsil spustiť nástroj a riadiť bez pomoci svojich rúk alebo pásov, bol okamžite vyčerpaný. “Bol to hrozný návrh,” uviedol Cernan na stretnutí niekoľko mesiacov predtým, ako zomrel.

„Zakaždým, keď som transformáciu zmenil, som to ja.“

  • „Môj srdcový rytmus bol na úrovni 170 úderov za minútu, lekári sa bláznili – skutočne nevedeli, čo majú robiť, uznali, že zostávam v probléme.“
  • Škodlivým spôsobom, ako aj zdravie prehriatím displeja potom sa mu podarilo dostať späť priamo do lode a zavrieť poklop.
  • „Tom [Stafford] iba natlakoval kozmickú loď a tiež som mal schopnosť nadýchnuť sa,“ spomenul si Cernan.
  • “Keď som si sňal pokrývku hlavy, tvrdil, že vyzerám ako reďkovka … vzal vodnú pištoľ a tiež ju na mňa jednoducho vystriekal.”

Koniec Možno vás zdravie zaujíma tiežRuský plocha psy Belka d i Strelka ukázalo, že domáce zvieratá môžu vydržať priechodom kontaminované pásy okolo planéty úverovou históriou, Getty Images Foto titulkov, ruský priestor pet psi Belka a Strelka overil, že zvieratá mohli prežiť tým, že prejde rádioaktívne pásy okolo t on Earth

Space zdravotné problémy Prvý americký satelit Traveler 1 našiel okolo Zeme pásy extrémneho žiarenia – nazývané Van Allenove pásy. Aj keď to rýchlo prešlo a uhýbalo aj miestam, kde bolo najsilnejšie, vyskytla sa obrovská obava, že by astronauti cestu na Mesiac nevydržali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu